مطبوعات قوانین محققان واشنگتن دانشگاه اخبار علمی و آموزشی

مطبوعات: قوانین محققان واشنگتن دانشگاه اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری جراح قلبی که با بوم نقاشی درد دل می‌کند

نمایشگاه نقاشی‌های پروفسور هرمز مِه‌منش با نام «سایه خاموشی» ۲۲ اردیبهشت در گالری ایوان افتتاح شد. .

جراح قلبی که با بوم نقاشی درد دل می‌کند

جراح قلبی که با بوم نقاشی درد دل می کند

عبارات مهم : نقاشی

نمایشگاه نقاشی های پروفسور هرمز مِه منش با نام «سایه خاموشی» ۲۲ اردیبهشت در گالری ایوان افتتاح شد. .

به گزارش خبرآنلاین، هرمز مِه منش در نخستین نمایشگاه خود بیش از ۲۰ تابلوی نقاشی را که با تکنیک اکریلیک و ترکیب مواد خلق شده است اند به نمایش گذاشته هست. این جراح قلب مشهور بر روی بوم های بزرگ خود به نمایش تصویرهای مختلفی پرداخته است که هر کدام دارای شاخصه های مفهومی خاص خود است.

جراح قلبی که با بوم نقاشی درد دل می‌کند

آثار مه منش سرشار از خاطرات، پرسش ها، دل مشغولی ها و خواب هایش هستند و بنابراین عجیب نیست که در هر کدام از آنها فیگور انسان، پرندگان گوناگون، و حتی ترکیب های هندسی دیده شود. آثار مه منش با توجه به عنوان و شیوه بیانی آنها تقسیم بندی شده است و در طبقات متفاوت گالری ایوان به نمایش درآمده هست. در طبقه ای نقاشی های رنگارنگ و پر انرژی دیده می شود و در طبقه دیگر آثاری محصور در خاکستری و تلخی.

هرمز مه منش در مورد آثار این نمایشگاه گفت: «کار مهم من چیز دیگری است ولی چند سالی است که نقاشی می کنم و این کار امکانی را جهت من فراهم می کند تا حرف هایی را که نمی توان به آسانی مطرح کرد بیان کنم. با توجه به فشارهایی که در شغل من به عنوان یک جراح و به عنوان یک شخص عضو جامعه وجود دارد، نقاشی کردن وسیله ای است که بتوانم با بوم درد دل کرده و خود را تخلیه کنم. در واقع این کارها به نوعی روزنگار احساسی من هستند.»

نمایشگاه نقاشی‌های پروفسور هرمز مِه‌منش با نام «سایه خاموشی» ۲۲ اردیبهشت در گالری ایوان افتتاح شد. .

مه منش ادامه داد: «من به سبک و تکنیک عقیده ندارم و فکر می کنم این جریان ها اختراع افرادی است که با کار هنری تجارت می کنند. ولی فکر می کنم آنچه هنرمند می بیند و قصد بیان آن را دارد تعیین کننده شیوه کار او هست. بنابراین آنچه در کارهای من اهمیت دارد این است که آنها بیان کننده بحران های زندگی من در مقاطع خاص یا گفتمان درونی من هستند. وجه یکسان این آثار نیز پرسش هایی است که در زندگی دارم یا صحنه هایی که در کودکی دیده ام و حالا در روان من بازبینی شده است اند.»

بهنام کامرانی، نقاش و استاد دانشگاه که گزینش آثار این مجموعه را برعهده داشته است نیز گفت: «در دیداری که با هرمز مه منش داشتم از دیدن نقاشی های او بسیار شگفت زده شدم چون ایشان تعداد زیادی کار داشتند و خیلی با عطش و شورانگیز به نقاشی می پرداختند.

با اینکه او نخبه جراحی قلب است و آموزشی در زمینه نقاشی ندیده، ولی خیلی متنوع و جالب نقاشی می کند. هنگامی که آثار او را دیدم برگزاری این نمایشگاه جهت من خیلی جالب شد و از میان کارهایش آثاری را زیاد بر اساس عنوان گزینش کردم. تلاش کردم گزینش به شکلی باشد که در نخستین نمایشگاه معرفی درستی از ایشان انجام گیرد. با توجه به معماری خاص گالری ایوان توانستم چیدمان موضوعی جهت کارها انجام دهم و خوشحالم که تابلوها به خوبی در فضا قرار گرفته است.»

جراح قلبی که با بوم نقاشی درد دل می‌کند

گالری ایوان تمامی فروش کاتالوگ و سود حاصل از فروش آثار این نمایشگاه را به موسسه خیریه رفاه کودک و نوجوان ارومیه اهدا می کند.

واژه های کلیدی: نقاشی | نمایش | نمایشگاه | اخبار فرهنگی و هنری

جراح قلبی که با بوم نقاشی درد دل می‌کند

جراح قلبی که با بوم نقاشی درد دل می‌کند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs