مطبوعات قوانین محققان واشنگتن دانشگاه اخبار علمی و آموزشی

مطبوعات: قوانین محققان واشنگتن دانشگاه اخبار علمی و آموزشی

گت بلاگز اخبار حوادث این روزها زبانش بند آمده ، شرح قتل دختر7ساله ای که از کنار پدرش ربوده شد، آتنا&quot، مادر&quot

در پی اعترافات مرد شیطان صفتی که آتنا دختر 7 ساله پارس آبادی را طی جنایت هولناکی ربوده و به قتل رسانده هست، مقامات قضایی اعلام کردند بازپرس سرگرم تنظیم پرونده ا

این روزها زبانش بند آمده ، شرح قتل دختر7ساله ای که از کنار پدرش ربوده شد، آتنا&quot، مادر&quot

شرح قتل دختر7ساله ای که از کنار پدرش ربوده شد/ مادر"آتنا" این روزها زبانش بند آمده

عبارات مهم : همراه

در پی اعترافات مرد شیطان صفتی که آتنا دختر 7 ساله پارس آبادی را طی جنایت هولناکی ربوده و به قتل رسانده هست، مقامات قضایی اعلام کردند بازپرس سرگرم تنظیم پرونده اتهامی این جنایتکار بیرحم است تا هرچه سریعتر قضات دادگاه کیفری محاکمه او را شروع کنند.

روزنامه کشور عزیزمان ایران نوشت:این جنایتکار 40 ساله که بیش از دو هفته به طور شبانه روزی در برابر جمع کارآگاهان بازجو لب به اعتراف نمی گشود، آخر در حدود ساعت 2 بامداد آخرین شب بازجویی یکباره گفت: قتل را قبول می کنم. من این دختربچه را به خلوتگاه کشاندم و خفه اش کردم.کارآگاهان که آثار خستگی ناشی از بازجویی چندین ساعته بر صورت هایشان پیدا بود، با شنیدن این حرف به هیجان آمدند و توضیح بیشتری از او خواستند.

این روزها زبانش بند آمده ، شرح قتل دختر7ساله ای که از کنار پدرش ربوده شد، آتنا&quot، مادر&quot

یکی از بازجوها پرسید: ما روزهایی که در جست وجوی آتنا کوچه به کوچه می گشتیم تو را هم در میان جمعیت می دیدیم… مرد جنایتکار جواب داد: درست تشخیص داده اید. من هم همراه با پدر آتنا و سایر افراد خانواده اش به هر جا سر می زدم تا کسی به من سوءظن پیدا نکند.

چگونه این دختربچه بیگناه را ربوده ای و کشته ای؟ بعضی از روزها همراه پدرش می آمد برابر مغازه ام و کنار بساط پدرش مشغول بازی می شد و دیدن طلاهایش وسوسه ام می کرد. گاهی هم به مغازه ام می آمد و آب می خورد. آن روز هم هنگامی که آتنا وارد مغازه ام شد دهانش را محکم گرفتم تا به خلوتگاه مغازه ام بکشانم ولی شروع به تقلا کرد و خواست دستم را گاز بگیرد. من هم آنقدر دستم را روی دهانش فشار دادم که از تقلا افتاد و خفه شد، دیدم دیگر نفس نمی کشد. جنازه اش را توی کیسه ای انداختم و بردم توی پارکینگ که خلوت بود. چشمم به یک بشکه پلاستیکی بزرگ افتاد، جسدش را توی بشکه انداختم و رویش را پوشاندم تا هر وقت محل خلوت شد در تاریکی غروب ببرم و در بیرون از شهر بیندازم.

در پی اعترافات مرد شیطان صفتی که آتنا دختر 7 ساله پارس آبادی را طی جنایت هولناکی ربوده و به قتل رسانده هست، مقامات قضایی اعلام کردند بازپرس سرگرم تنظیم پرونده ا

چند روزی فرصتی پیش نیامد تا اینکه پلیس به من هم مظنون شد. چند نفر دیگر هم مثل من با سوءظن پلیس روبه رو شده است و در بازداشت به سر می بردند. هر روز هم من را به بازجویی می بردند ولی لب به اعتراف باز نمی کردم. گزارش پلیس حاکی است بعد از کشف شدن جسد آتنا در بشکه پارکینگ، کارآگاهان ضمن بازبینی دوربین های مداربسته اطراف پارکینگ و کارگاه رنگرزی این مرد جنایتکار، او را به عنوان قاتل مورد شناسایی قرار دادند که آخر مجبور شد به قتل آتنا اعتراف کند.

به گزارش پلیس، پدر آتنا مرد دستفروشی است که در برابر کارگاه رنگرزی مرد جنایتکار بساط پهن می کرد و به فروش پوشاک می پرداخت و به گفته شاهدان، آتنا هم بعضی از روزها پدرش را همراهی می کرد تا کمک رسانش باشد.غروب روزی که آتنا ناپدید شد پدرش در برگشت به منزل متوجه غیبت او شد و سراغش را از ساکنان منزل گرفت و همسرش با تعجب گفت: آتنا مگر با تو نبود؟ همسران به این ترتیب متوجه غیبت دختر خردسال شدند و همان شب از پلیس جهت یافتن آتنا کمک خواستند.جست وجو روزها ادامه یافت ولی اثری از آتنا به دست نیامد و آخر مأموران به فکر بازبینی دوربین های مداربسته افتادند که در برابر یک بانک و مغازه های اطراف محل بساط پدر آتنا راه اندازی شده است بود که همان محدوده می توانست محل گذر این پدر و دختر باشد. ابتدا تصویرهای دوربین مداربسته بانک را بازبینی کردند و سپس نوبت به تماشای تصویرهای ضبط شده است مغازه ها رسید. کارآگاهان پلیس با دیدن این فیلم ها به هیجان آمدند. آتنا را دیدند که در تصویر ضبط شده است دوربین یکی از مغازه ها ظاهر شد.

این دوربین نشان می داد که در حال گذر از برابر این مغازه هست، ولی با کمال تعجب متوجه شدند در دوربین مداربسته مغازه بعدی اثری از او نیست. کارآگاهان متوجه شدند آتنا در همین مسیر که به مغازه رنگرزی قاتل می رسد ناپدید شده است و ضمن تحقیق چند کاسب گفتند آتنا گاهی جهت نوشیدن آب به همین مغازه رنگرزی می رفت، به این ترتیب کارآگاهان به رنگرز 40 ساله ظنین شدند و او را بازداشت کردند ولی این مرد طی بازجویی های دو هفته ای منکر ربودن آتنا شد تا آخر به جنایتی که مرتکب شده است بود اعتراف کرد.دادستان پارس آباد می گوید: کارآگاهان جنایی بعد از 60 ساعت تماشای دقیق و بازبینی فیلم های چند دوربین مداربسته به یقین رسیدند که دختربچه برابر مغازه رنگرزی قاتل ناپدید شده است و از آن بعد اثری از آتنا در دوربین های مداربسته بعدی دیده نمی شد و مأموران کشف جرم یقین پیدا کرده بودند که در همین نقطه یعنی مغازه رنگرزی ناپدید شده است و احتمالاً وارد همین مغازه شده است است.

این روزها زبانش بند آمده ، شرح قتل دختر7ساله ای که از کنار پدرش ربوده شد، آتنا&quot، مادر&quot

در ادامه تحقیقات سرنخ مهمی پیدا کردیم و متوجه شدیم مرد رنگرز در ساختمانی که زندگی می کند پارکینگ ندارد و خودرواش را جای دیگری پارک می کند. در یک کوچه فرعی در نزدیکی محل زندگی او ساختمانی بود که در طبقه اول آن مغازه ای وجود داشت و تبدیل به پارکینگ شده است بود. صاحب ساختمان این پارکینگ را در اختیار مرد رنگرز قرار داده بود تا خودرواش را آنجا پارک کند. با این اطلاعات دستور بازرسی پارکینگ صادر شد و به همراه مأموران پلیس، بازپرس پرونده و پزشکی قانونی راهی آنجا شدیم.

عصر دوشنبه 19 تیرماه درحالی که 20 روز از گم شدن آتنا می گذشت مأموران وارد پارکینگ شدند و در داخل پارکینگ یک بشکه پلاستیکی دیدند که در گوشه ای قرار داشت. هنگامی که در بشکه باز شد، دیدند پر از خاک هست. زیر خاک به یک کیسه پلاستیکی رسیدند که داخل کیسه یک گونی بود، در آن را که باز کردند یک ساک پارچه ای دیدند. بعد از باز شدن زیپ ساک ،جسد دختربچه گمشده در داخل آن پیدا شد. بررسی ها نشان می داد که مدت ها از فوت او می گذرد و به یقین در همان زمانی که ناپدید شده است بود، به قتل رسیده است.به گفته دادستان، مرد رنگرز که معتاد است به دروغ گفت چند روز پیش قاچاقچیان بشکه پلاستیکی را به داخل پارکینگ آوردند و به او گفتند که داخل آن بسته های تریاک است ولی نمی دانسته داخل بشکه جسد دختربچه گمشده است.اما این مرد جنایتکار که تلاش داشت خودش را بیگناه جلوه دهد، آخر نیمه های شب اعتراف کرد.

در پی اعترافات مرد شیطان صفتی که آتنا دختر 7 ساله پارس آبادی را طی جنایت هولناکی ربوده و به قتل رسانده هست، مقامات قضایی اعلام کردند بازپرس سرگرم تنظیم پرونده ا

دادستان پارس آباد گفت: بعد از اعترافات این مرد جنایتکار، مأموران طلاهای دختربچه را در مغازه او پیدا کردند تا اینکه این جانی بیرحم بعد از حدود 2 هفته با کشف شدن جسد آتنا در پارکینگ راز جنایت خود را فاش کرد. آیا طلاهایش را دزدیدم رنگرز جنایتکار در آخرین مرحله بازجویی راجع به دزدی النگوهای آتنای 7 ساله گفته است: من بدهی داشتم و نمی دانستم چک هایی را که به طلبکاران داده بودم چگونه پرداخت کنم هنگامی که چشمم به النگوهای دختربچه افتاد تصمیم به دزدی آنها گرفتم. این النگوها را در مغازه ام جاسازی کردم تا سر وقت بفروشم تا چکم وصول شود.به گفته مأموران تحقیق این مرد 40 ساله که همسر و 3 فرزند دارد دارای سابقه کیفری است و اعتیاد به مواد مخدر دارد.

این مرد جنایتکار به نام اسماعیل 15 سال پیش از همسر اولش جدا شده است و سپس با زن دیگری ازدواج کرده هست. قاتل در همه جست و جوها همراه خانواده آتنا بود دوست پدر آتنا، مردی که از لحظه ناپدید شدن آتنا با پدرش همراه و شماره تلفنش در اینترنت انتشار یافته بود تا اگر کسی از دخترک خبری دارد به آنها اطلاع دهد، در گفت و گو با خبرنگار «ایران» گفت: «قاتل را می شناسم، مرد موزی با چشم های زردرنگ که نگاهش وحشت خاصی دارد. هر روز پدر آتنا وانتش را در برابر مغازه این مرد جنایتکار پارک می کرد تا لباس هایی را که داخل وانت بود بفروشد. معمولاً آتنا هم با پدرش همراه بود و در همان اطراف بازی می کرد.

این روزها زبانش بند آمده ، شرح قتل دختر7ساله ای که از کنار پدرش ربوده شد، آتنا&quot، مادر&quot

از منزل پدر آتنا تا محلی که دخترک ناپدید شد چند دقیقه زیاد راه نیست.» او ادامه داد: «مرد رنگرز، یکی از افرادی بود که در تمام مراحل تحقیق و جست وجو جهت یافتن آتنا با ما بود و هر آنچه ما در مورد آتنا می دانستیم او هم باخبر می شد ولی چه می دانستیم که او عامل قتل همین دخترک است و با ما همراه شده است تا متوجه شود که مسیر تحقیقات پلیس به کجا می رسد. از آنجایی که او آگاهی کامل به منطقه داشت و می دانست کدام دوربین ها فعال هستند، طوری فرزند را به مغازه اش برده بود که دوربین ها تصویرش را ضبط نکنند.

به همین علت زمانی هم که پلیس به بررسی دوربین های مداربسته پرداخته بود هیچ ردی از این قاتل به دست نیاورد. حتی او می دانست که پلیس قرار است جهت یافتن دخترک سگ جست وجوگر بیاورد و جهت همین هم یکسری کارهایی را انجام داده بود تا سگ ها متوجه نشوند که او دخترک را به داخل مغازه اش برده و کشته هست. ولی اینکه چطوری به او ظنین شدند را نمی دانم ولی خوب می دانم که مرد رنگرز اطلاعات زیادی از فعالیت پلیس داشت. دوربین ها آخرین بار حدود ساعت 4 بعد از ظهر تصویر آتنا را گرفته بودند و بعد از آن دخترک به نحوه مرموزی ناپدید شده است بود.» این شاهد جوان گفت: «فقط خدا می داند که در این مدت چه به خانواده آتنا گذشت.

مادر آتنا نمی تواند حرف بزند و هنوز شوکه است و تحت مواظبت های خاص قرار دارد. آنها به غیر از آتنا یک دختر 3 ساله دیگر هم دارند و نمی توانم بگویم که این پدر و مادر هنگامی که خبر کشف جسد و دستگیری قاتل را شنیده اند چه بر آنها گذشته است.»به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، جسد آتنا که در حدود سه هفته درون بشکه قرار داشت به اداره پزشکی قانونی انتقال یافته تا مورد آزمایش متخصصان قرار گیرد و قرار است دادستان مرکز استان نیز بر روند آزمایشات تخصصی پزشکان قانونی نظارت داشته باشد. گزارش ها نشان می دهد قاتل این دختر بچه، چند سابقه کیفری از جمله کودک ربایی و تجاوز به عنف نیز داشته است.

تأیید آزار و اذیت دختر 7 ساله قاضی ناصر عتباتی، دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: نتیجه تحقیقات پزشکی قانونی نشان می دهد «آتنا اصلانی» دختر هفت ساله پارس آبادی پیش از قتل نشانه آزار و اذیت جنسی قرار گرفته هست. با این نتیجه پرونده وارد فاز جدیدی شده است تا ابهامات آن برطرف شود.وی افزود: این پرونده به صورت فوق العاده وخارج از نوبت بررسی و پیگیری می شود. خشم و غم مردمی از فوت دلخراش آتنا حدود 30 روز پیش بود که تصویر این دختر در شبکه های مجازی به وسیله بازدیدکنندگان دست به دست شد تا شاید فرجی حاصل شود و آتنا اصلانی به آغوش گرم خانواده اش برگردد. کار به جایی رسید که بعضی از بازیگران و بازیگران و صورت های معروف سینما و تلویزیون نیز جهت پیدا کردن آتنا اصلانی در صفحات شخصی ارزش از مردم جهت پیدا کردن دختربچه اردبیلی کمک خواسته بودند.اما منشتر شدن خبر قتل آتنا، شهر پارس آباد اردبیل در ماتم فرو رفت و مردم از خشم به خیابان ها ریختند و منزل قاتل را سنگباران کردند و تلاش کردند مغازه اش را به آتش بکشند.

در همین خصوص دادستان شهر پارس آباد با حضور میان مردم، آنها را به آرامش دعوت کرده است درحالی که مردم خشمگین خواستار اشد مجازات جهت اسماعیل رنگرز قاتل آتنا اصلانی هستند. حیله گری های قاتل همانگونه در این گزارش عنوان شد اسماعیل قاتل حیله گری که آتنا را ربوده و به قتل رسانده بود بعد از پنهان کردن جسد این دختر در پارکینگ انفرادی اش، به عنوان یک آشنای دلسوز، با والدین آنها اظهار همدردی می کرد و آنها را در جست وجوها جهت یافتن این دختربچه همراهی می کرد.اسماعیل رنگرز ضمناً تلاش داشت ظن پدر و مادر آتنا را متوجه دیگران کند و بقبولاند دخترشان به وسیله یک مرد غریبه که ساکن شهر دیگری ست ربوده شده است هست. این قاتل حیله گر حتی هنگامی که مردی از ساکنان همان محله خودش را حلق آویز کرد تلاش کرد به والدین آتنا تلقین کند که همین مرد دخترشان را سربه نیست کرده است.

به گفته یکی از شاهدان ،این مرد جنایتکار بسیار خوب نقش خود را بازی کرد تا راز جنایتش فاش نشود و بعد چنین وانمود کرد که مرد ناشناسی به خاطر دزدی 6 النگو، انگشتر و گوشواره همراه آتنا این دختر را ربوده هست. وداع با کودک 7 ساله ظهر دیروز پیکر آتنا اصلانی بر دوش خیل عظیمی از مردم در آق مزار این شهر به خاک سپرده شد.در این مراسم فرماندار، دادستان، فرماندهان نیروی انتظامی، هنگ مرزی و سپاه، شوراهای اسلامی شهر و شهردار، جمعی از رؤسای ادارات و… حضور داشتند. به گفته شاهدان ازدحام جمعیت در مراسم به حدی بود که انتقال پیکر این دختربچه 7 ساله به گورستان با مشکل انجام شد.در ادامه پدر و مادر آتنا اصلانی از مردم شهرشان به خاطر همدردی و همراهی ارزش قدردانی کردند.

واژه های کلیدی: همراه | همراهی | دوربین | پارکینگ | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs